Kołobrzeg

Kołobrzeg to kierunek wakacyjny dla osób poszukujących prawdziwego morza atrakcji nad Bałtykiem. Przyroda, kultura, rozrywka, historia – skomponuj idealny urlop dla siebie.

Poznaj bliżej wyjątkowy Kołobrzeg

Kołobrzeg od ponad 200 lat cieszy się mianem jednego z najatrakcyjniejszych kierunków sanatoryjnych i uzdrowiskowych nad Morzem Bałtyckim. Na terenie miasta i w jego najbliższej okolicy znajdziemy kilkadziesiąt sanatoriów, przyciągających do siebie bogatą ofertą zabiegów zdrowotnych, leczniczych i upiększających.

Odkrywaj piękno oraz wyjątkowe prozdrowotne właściwości przyrody Kołobrzegu i okolicznych miejscowości znad brzegów morza.

W całym powiecie kołobrzeskim występują unikalne w skali kraju, a nawet Europy, pokłady solanek, borowin i wód mineralnych, charakterystycznych tylko dla tego regionu. Ich doskonałym uzupełnieniem jest niezwykle czyste i bogate w mikroelementy powietrze, o orzeźwiającej i odżywczej dla organizmu morskiej bryzie. Całość uzupełniają kilometry czystych plaż z delikatnym, drobnym piaskiem. Tereny Kołobrzegu oraz jego okolica (m.in. Grzybowo, Dźwirzyno, Ustronie Morskie) to obszary natury ściśle chronionej. Dzięki temu możemy poznać tutaj prawdziwe oblicze nienaruszonej morskiej natury. Urlop w tej okolicy, to relaks zarówno dla duszy i dla ciała.

Najważniejsze fakty

Miasto
uzdrowisko
3 kąpieliska
miejskie
Molo o długości
220 m
3 porty – morskie, wojenny, jachtowy
Starówka
Latarnia morska
Szlarki rowerowe

Tętniąca życiem rozrywkowym i kulturalnym kołobrzeska Starówka.

Tutaj wybierzesz się z dziećmi na rodzinny obiad, zjesz z ukochanym romantyczną kolację lub napijesz się z przyjaciółmi pysznego drinka. Kołobrzeska Starówka to bogata oferta barów, pubów, kawiarni, restauracji i dyskotek, dostosowana do potrzeb każdego turysty. Oprócz oferty gastronomiczno-rozrywkowej, oczarują nas również piękne zabytki – Ratusz Miejski o iście zamkowej budowie, Baszty Lontowa czy Baszta Więzienna, a także fragmenty zabytkowych murów. To obok największej atrakcji architektonicznej miasta – ceglanej Latarni Morskiej z XVIII wieku, najciekawsze historyczne budowle jakie znajdziemy w Kołobrzegu.

Jesteś pasjonatem sportu?

Lubisz zwiedzać świat z pozycji dwóch kółek, a może Twoją ulubioną rozrywką są sporty wodne? Wybierz Kołobrzeg! Z pewnością, aby nacieszyć się pięknem okolicznych tras rowerowych, potrzeba wybrać się do Kołobrzegu na nieco dłuższy urlop. Przez Kołobrzeg przebiegają liczne polskie i międzynarodowe szlaki rowerowe, biegnące wzdłuż Morza Bałtyckiego. Trasy mają zróżnicowane poziomy trudności, od rekreacyjnych, rodzinnych po te bardziej wyczynowe. W malowniczą podróż wybierzemy się stąd m.in. do Mielna, Ustronia Morskiego czy Świnoujścia. Bałtyk w tej części Polski jest nie tylko piękny, ale i ma doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności windsurfingu czy kitesurfingu. Aż 3 miejskie kąpieliska to bogata oferta wypożyczalni sprzętu wodnego oraz bezpieczne i chronione plaże.

Zobacz dostępne apartamenty w Kołobrzegu