Każdy kto miał okazję przeżyć zimowy urlop nad morzem, wie jak magiczne mogą być to chwile. Z reguły wybieramy ten kierunek w sezonie letnim, jednak coraz popularniejsze stają się wyjazdy poza głównym sezonem, a zimowa turystyka ma coraz więcej do zaoferowania swoim amatorom. Jednym z nadbałtyckich kurortów godnych polecenia o tej porze roku są Międzyzdroje. Z letniego miasta pełnego turystów, zmieniają się na urokliwe miasteczko, o śnieżnobiałych bezludnych plażach, zapachu grzanego wina i dźwięku skrzypiącego mrozu na leśnych ścieżkach. 

Spokój i wytchnienie 

Wielu gości unika tego kierunku w czasie wakacji, z obawy przed turystycznym zgiełkiem. Przez co nigdy nie dowie się jak wiele do zaoferowania mają Międzyzdroje, zwłaszcza krajobrazowo i przyrodniczo. Zima jest doskonałą alternatywą, aby poznać bliżej miasto i jego okolice, przede wszystkim unikalną florę i faunę Wolińskiego Parku Krajobrazowego. 

Klify morenowe o wysokości nawet 100 metrów, pochylające się majestatycznie nad szerokimi piaszczystymi plażami. Jeziora i oczka wodne schowane w gęstych lasach okalających miasto. Dziesiątki kilometrów leśnych ścieżek spacerowych i rowerowych, dobrze oznakowanych i przygotowanych dla gości o każdej porze roku. Wszystko to bez pośpiechu, bez zgiełku, z wolna i w wyciszeniu. 

Zimą przyroda w Międzyzdrojach brzmi i pachnie relaksem. Codzienne spacery po pustych plażach, w nadmorskiej bryzie i szumie fal, uspakajają i odprężają nasze zmysły, lepiej niż niejeden relaksacyjny seans, psychoterapia czy zajęcia jogi. 

Malownicze krajobrazy 

Widok lasu przyprószonego świeżym śniegiem to prawdziwie bajkowa sceneria. A kiedy dodamy do tego równania bezludną plażę i Bałtyk skuty lodem, niezapomniane emocje i wspomnienia gwarantowane! Wybrzeże Morza Bałtyckiego w okresie zimowym jednocześnie wycisza, ale i inspiruje i energetyzuje. To idealna sceneria dla miłośników fotografii i osób o artystycznym usposobieniu. Zima potęguje tajemniczość i niedostępność morza, zmieniają się kolory i faktury. Bałtyk zimą to śnieżna kraina, która zachwyci każdego, niezależnie od wieku czy zainteresowań. 

Niska cena noclegów i wolne apartamenty blisko morza 

Odchodząc nieco od przyrodniczych i emocjonalnych doznań jakie oferuje zimowy urlop w Międzyzdrojach, teraz coś dla łowców okazji i dla osób praktycznych. Sezon zimowy to również, a może przede wszystkim, niższe ceny apartamentów na wynajem oraz znacznie większa dostępność noclegów w wysokim standardzie i atrakcyjnej cenie. Apartamenty w klasie premium z widokiem na morze – Promenada Gwiazd, kompleks Horyzont, Aquamarina czy Onyx. Na wakacje te topowe lokalizacje trzeba rezerwować nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W okresie jesienno-zimowym możesz przebierać w dostępnych ofertach, metrażach i udogodnieniach – zawsze znajdziesz tą idealnie dopasowaną do Twojego budżetu, preferowanego terminu i lokalizacji. 

Sportowe atrakcje 

Brak turystów przekłada się na dowolność w kreowaniu sportowych aktywności. Oczywiście nadal możemy wypożyczyć rower i pojeździć po pięknych okolicach przyrody ściśle chronionej, ale zimą może jednak sanki lub narty? Pusta plaża jest idealna dla sportów indywidualnych, jak narty biegowe, z kolei liczne pagórki leśne i polany, sprawdzą się na rodzinne szaleństwa na sankach. Każdego dnia na międzyzdrojskiej plaży możemy spotkać morsy, hartujące organizmy z bałtyckiej wodzie, a także biegaczy, których jak magnez przyciągają zimowe widoki i niezwykle rześkie powietrze. 

Inhalacje z jodu 

Kiedy jest najlepsza pora roku, aby zyskać najwięcej zdrowotnych korzyści z wyjazdu nad morze? Przypomnijmy, Bałtyk jest niezwykle bogaty w jod, którego nad polskim morzem jest znacząco więcej niż np. nad Morzem Śródziemnym. Jod odpowiada za prawidłową pracę tarczycy, czyli równowagę hormonalną całego organizmu. Jod możemy dostarczyć na kilka sposobów, jedzenie, kąpiele wodne, ale także inhalacje morskim powietrzem. Na jesień i zimę pogoda często staje się niespokojna, wieje silny wiatr, pojawiają się większe ilości opadów i wilgoci w powietrzu. Co za tym idzie, pojawia się również zwiększona ilość morskiej bryzy – i taki zdrowotny areozol wypełnia intensywnie nasze organizmy właśnie jesienią i zimą. W morskim powietrzu znajdziemy również podwyższone ilości tlenu, soli magnezu czy wapnia. Stąd prozdrowotne wyjazdy nad morze zalecane są właśnie w sezonie zimowym. 

Atrakcje dla rodzin z dziećmi 

Porozmawialiśmy o zdrowiu, zatem na koniec – atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach czynne przez cały rok. Pomiędzy zimowymi spacerami, sankami czy lepieniem bałwana, możesz zabrać rodzinę do różnorodnych obiektów rozrywkowych, kulturalnych i edukacyjnych. Zacznijmy od największych atrakcji, czyli Oceanarium i Planetarium – podroż w podmorskie głębiny lub trójwymiarową głębię kosmosu. Gabinet Figur Woskowych – z dziesiątkami postaci z bajek i bohaterami kina. Bałtycki Park Miniatur i Świat Kolejek – wyprawa przez 9 krajów sąsiadujących z Morzem Bałtyckim oraz niezwykłe makiety kolejowe i miniatury pociągów. Do tego kino, zagroda żubrów, interaktywne Muzeum Przyrodnicze czy molo.

Na koniec, warto rozważyć przyjazd do miasta w grudniu, kiedy to na ulicach Międzyzdrojów rozkwita – pachnący, mieniący się kolorami i dźwiękami, słodki i słony – Jarmark Bożonarodzeniowy. Wyjątkowa atmosfera, pyszne jedzenie, karuzele dla dzieci i ogromna choinka. Stragany uginające się od wszelakich dobroci, pamiątek i słodyczy. Jarmark Bożonarodzeniowy w Międzyzdrojach jest jednym z największych jarmarków w północnej Polsce, a z roku na rok, włodarze miasta starają się go urozmaicać. Ciekawe czym zachwyci tego roku? 🙂 

Komfortowe apartamenty w Międzyzdrojach blisko morza? Sprawdź ofertę.