Świnoujście

Uzdrowisko i jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w naszym kraju. Corocznie przyciąga tysiące turystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Świnoujście – tutaj historia i łączy się z teraźniejszością, a przyroda z rozrywką, tworząc niepowtarzalne kompozycje.

Poznaj bliżej wyjątkowe Świnoujście

Niezwykłe w skali całego kraju miasto, położone na 44 wyspach, z tego na dwóch największych w Polsce – Wolin i Uznam. Centrum turystyczne, kulturalne i gospodarcze, a także baza marynarki wojennej. Ponad 10 kilometrów wybrzeża i plaż, o najwyższym stopniu czystości i bezpieczeństwa. Jedno jest pewne, wakacje w Świnoujściu, nie mogę się nudzić.

Kąpieliska miejskie i plaże, idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów oraz młodych ludzi oczekujących rozrywki i relaksu.

W Świnoujściu znajdziemy dwie doskonale przygotowane plaże miejskie, jedną zlokalizowaną na wyspie Wolin (4 km), drugą na wyspie Uznam (6 km). Można śmiało powiedzieć, że przy tak znaczącej długości i różnorodności brzegów morza oraz jego okolicy, na świnoujskich plażach, każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz odpocząć w samotności o turystycznego zgiełku, możesz korzystać z bogatej infrastruktury rozrywkowej i gastronomicznej, liczne restauracje, bary i kawiarnie. Może również wypocząć razem z całą rodziną, dzięki licznym atrakcjom dla dzieci oraz ofercie wypożyczalni sprzętu wodnego.

Najważniejsze fakty

44 wyspy i wysepki
Plaża miejska
Falochrony
Sława Młyny
Latarnia morska
Szlaki rowerowe
Rejsy morskie – krajowe i międzynarodowe

Brzegi Bałtyku w Świnoujściu to prawdziwe morze atrakcji.

Falochrony i Sława Młyny, zabytkowa Latarnia Morska i Park Zdrojowy. Trudno w kilku zdaniach opisać jak różnorodne miejsca możemy odwiedzić w Świnoujściu. Począwszy od zielonych płuc miasta, czyli Parku Zdrojowego, którego historia sięga XVIII wieku. Przez światowej klasy zabytek – najwyższą Latarnię Morską nad Morzem Bałtyckim i jedną z najwyższych na świecie. Ceglaną majestatyczną konstrukcję z zapierającym dech w piersiach widokiem. Na koniec, prawdziwe „perełki” miasta, jedyne takie w Polsce falochrony. Falochron Zachodni o dł. 350 m, a końcu którego znajduje się symbol miasta – Sława Młyny i Falochron Centralny, najdłuższy tego typu obiekt w Europie o dł. 1 400 m.

Świnoujście to doskonała destynacja dla osób aktywnych.

Świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz ponad 100 km dróg rowerowych. Wody Morza Bałtyckiego okalające Świnoujście, są wyjątkowo czyste oraz znajdziemy na nich świetne warunki do wodnych aktywności – windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. Dodatkowym atutem jest bliskość Zalewu Szczecińskiego, gdzie warunki są inne, ale również sprzyjające. Miasto oraz jego okolice są bardzo przyjazne rowerzystom. Znajduje się tutaj ponad 100 kilometrów tras rowerowych, o europejskiej jakości. Do najciekawszych możemy zaliczyć: szlak dookoła Wyspy Karsibór czy przez Świdny Las.

Zobacz dostępne apartamenty w Świnoujściu