Międzyzdroje

Daj się oczarować miejscowości, która skradła już niejedno turystyczne serce. Międzyzdroje – miasto kurort o niezliczonych atrakcjach krajobrazowych, rozrywkowych i kulturalnych.

Poznaj bliżej wyjątkowe Międzyzdroje

Przepiękne molo i morska przystań. Dziesiątki kilometrów malowniczych tras pieszych i rowerowych, po dzikich terenach Moreny czołowej Wolińskiego Parku Narodowego. Uzdrowiskowy mikroklimat oraz czyste plaże i malownicze klify. To właśnie Międzyzdroje – prawdziwa perła wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Jedyny taki, krajobrazowy park morski nad Bałtykiem. Urzekające piękno plaż, klifów, pagórków oraz jezior morenowych.

Woliński Park Narodowy to wyjątkowo zróżnicowane miejsce. Połączenie piaszczystych plaż, z bardzo czystym i delikatnym piaskiem. Liczne wzgórza i klify morenowe, majestatycznie odgradzające morze o pozostałej część miasta i turystycznego zgiełku, o wzniesieniach nawet do 100 m n.p.m. Wiele urokliwych punktów widokowych, m.in. Góra Gosań, Kawcza Góra czy Piaskowa Góra. Turkusowe wody jezior i oczek wodnych w głębi wolińskiego lasu. Całość przeplatają szlaki piesze i rowerowe, o różnym poziomie trudności i długości. 

Najważniejsze fakty

Piaszczysta plaża i molo
Klify i punkty widokowe
Piaszczysta plaża i molo
Woliński Park Narodowy
Promenada i
Festiwal Gwiazd
Liczne atrakcje
dla dzieci
Oceanarium

Międzyzdroje – polska Stolica Gwiazd kultury, sztuki, filmu i muzyki.

To miejsce, gdzie Twoje ulubione gwiazdy są na wyciągniecie ręki!  Miasto słynie w całej Polsce, ale i w Europie, z Festiwalu Gwiazd, który organizowany jest tutaj od niemal 30 lat. Festiwal odbywa się w sezonie letnim, najczęściej w lipcu. Nigdzie indziej nie można spotkać tylu znanych gwiazd show-biznesu i estrady, odpoczywających w wakacje nad polskim morzem, jak właśnie w Międzyzdrojach. Imprezie towarzyszą liczne atrakcje – koncerty, przedstawiania, pokazy artystyczne i kabarety, a także odciskanie dłoni przez artystów w pamiątkowych płytach na Promenadzie Gwiazd. 

Międzyzdroje to miasto idealne na urlop dla całych rodzin.

Wszystkich atrakcji dla dzieci nie sposób wyliczyć – atrakcje dla dzieci i młodzieży w Międzyzdrojach to dziesiątki wyjątkowych i niezapomnianych miejsc oraz przeżyć, które zachwycą całe rodziny. Warto wspomnieć o jednym z największych w Polsce Oceanarium, Batyckim Parku Miniatur, Gabinecie Figur Woskowych czy Parku Linowym. Do atrakcji i  miejsc blisko związanych z przyrodą oraz poznawaniem flory i fauny – należy zaliczyć i odwiedzać Motylarnię, Papugarnię, a także Muzeum Przyrodnicze i Pokazową Zagrodę Żubra w Wolińskim Parku Narodowym. 

Zobacz dostępne apartamenty w Międzyzdrojach