Niezależnie od wieku, nie ma chyba żadnego mieszkańca naszego kraju, który nie słyszał chociaż raz o nadmorskiej miejscowości Międzyzdroje. Nazywane Miastem Gwiazd, z powodu słynnej Promenady i Festiwalu Gwiazd, który rokrocznie przyciąga do Międzyzdrojów rzesze znanych artystów, sław sceny i ekranu oraz ich fanów. Jednak miasto to ma dużo więcej do zaoferowania, niż tylko „gwiazdorski” klimat. Międzyzdroje położone są niezwykle malowniczo, w województwie zachodniopomorskim, na wyspie Wolin, pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego, jeziora Wicko Wielkie oraz w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego. To właśnie ilość atrakcji przyrodniczo-krajobrazowych może przyprawić o zawrót głowy turystów odwiedzających Międzyzdroje. Co możemy robić w wakacje w tym ciekawym miejscu? Poznaj ranking 10 atrakcji w Międzyzdrojach, które umilą każdy urlop. 

Woliński Park Narodowy 

Rezerwat przyrody ściśle chronionej – zwany parkiem morskim. Niezwykle zróżnicowany, łączący w sobie pas wybrzeża – plaże i aktywne wydmy, wzgórza i wzniesienia moreny czołowej, graniczącej z Morzem Bałtyckim i Zalewem Szczecińskim, krajobraz delty rzeki Świny z jej bagnistymi wysepkami i polodowcowe pojezierze, z licznymi jeziorami i turkusowymi oczkami wodnymi. Cały park ma bardzo ciekawą rzeźbę terenu, i paradoksalnie, jak na lokalizację nad brzegiem morza, zadowoli również amatorów wspinaczki. Klify morskie Wolińskiego Parku Narodowego osiągają wysokość 100 metrów i mogą być znane wśród  miłośników polskiej przyrody. Ich charakterystyczny i majestatyczny wygląd, zdobi niejedną pocztówkę znad Morza Bałtyckiego lub okładkę przyrodniczej książki. Na terenie Parku znajduje się wiele ciekawych i wartych odwiedzenia punktów widokowych, do których należą: Góra Gosań (93 m n.p.m.) Kawcza Góra, z widowiskowymi drewnianymi schodami wprost z plaży na szczyt klifów (71 m n.p.m.), Piaskowa Góra, z wyjątkowym widokiem na wody Jeziora Turkusowego (53 m n.p.m.) czy Wzgórze Zielonka (52 m n.p.m.). Będąc w Wolińskim Parku Narodowym, warto poznać bliżej również faunę regionu. Możemy to zrobić z nowoczesnym Muzeum Przyrodniczym oraz Pokazowej Zagrodzie Żubrów. 

Plaża w Międzyzdrojach 

Plaża w Międzyzdrojach niewątpliwie zawdzięcza swój urok bezpośredniemu sąsiedztwu z Wolińskim Parkiem Narodowym. Otulona zielenią i wzgórzami klifowymi – czysta i bezpieczna plaża, z delikatnym, drobnym i jasnym piaskiem. Bogata infrastruktura turystyczna na samej plaży oraz w jej okolicy, liczne usługi gastronomiczne, rozrywkowe oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Nic dziwnego, że miejsce to przyciąga tysiące wczasowiczów, o każdej porze roku. Ci, którzy chcą wypocząć i podziwiać piękno międzyzdrojskiej plaży w samotności, polecamy wypoczynek poza sezonem wysokim. 

Molo Międzyzdroje

Opisując walory plaży w Międzyzdrojach, nie sposób pominąć głównej atrakcji jaką na niej znajdziemy, a mianowicie widoku na międzyzdrojskie molo. Molo w Międzyzdrojach ma długość niemal 400 metrów i pełni również rolę morskiej przystani. Ma bardzo charakterystyczną konstrukcję, umieszczoną na pojedynczych palach, którą rozpoczyna budynek pawilonu handlowo-usługowego z dwoma uroczymi wieżyczkami. Molo jest prawdziwą wizytówką miasta. Wstęp na molo jest bezpłatny, a warto się tam udać zarówno za dnia, jak i po zmroku, kiedy to molo rozświetlają klimatyczne latarenki. 

Rejsy po Morzu Bałtyckim 

Na końcu molo w Międzyzdrojach znajduje się morska przystań. Można z niej wyruszyć na rejs po wodach Morza Batyckiego, na którym podziwiamy w pełnej krasie, piękno okolicznych klifów i wybrzeża. Rejsy po wodach Zatoki Pomorskiej odbywają się na Galeonach, a w sezonie letnim trwają od rana, do zachodu słońca. Wyjątkowo ciekawą atrakcją są również rejsy do niemieckich miejscowości wypoczynkowych: Heringsdorf, Ahlbeck i Bansin, wzdłuż brzegów wysp Wolin i Uznam. 

Promenada Gwiazd

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Międzyzdrojów jest słynna Promenada Gwizd, zwana również Aleją Gwiazd. Od 25 lat znani polscy artyści, odciskają tutaj swoje dłonie w pamiątkowych płytach. Znajduje się tutaj również wiele ciekawych artystycznych pomników, ławeczek, rzeźb i monumentów, każdy poświęcony innej „gwieździe”. Spacer po Alei Gwiazd to niejako podróż śladami polskiej kinematografii, tej dawnej i tej współczesnej. Z pewnością jest to miła atrakcja dla tych starszych i tych nieco młodszych zwiedzających. 

Oceanarium Międzyzdroje 

Ta atrakcja polecana jest głównie rodzinom z dziećmi, chociaż z pewnością i dorośli będą się tutaj znakomicie bawić. Na terenie oceanarium w Międzyzdrojach znajdują się 34 akwaria, w których możemy oglądać gatunki ryb ze wszystkich stron świata. Zobaczymy tutaj m.in. rekiny refowe i czarnopłetwe, płaszczki, meduzy, ośmiornice, piranie czy nadymki. Wyjątkowym doznaniem jest spacer w szklanym tunelu wśród ryb i rekinów. 

Bałtycki Park Miniatur 

Ciekawa międzynarodowa podróż historyczna, szlakiem wybrzeży Morza Batyckiego. Odwiedzamy Polskę, Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Rosję, Litwę, Łotwę i Estonię oraz wszystkie ich najznamienitsze zabytki i latarnie morskie, zlokalizowane nad brzegami morza. Po wyprawie śladami zabytków Bałtyku, na powierzchni ponad 500 m2, znajdziemy niezwykle bogate w detale i różnorodne konstrukcyjnie – makiety kolejowe.  

Centrum Słowian i Wikingów

Ten wyjątkowy skansen nie leży bezpośrednio w granicach miasta Międzyzdroje, jednak warto poświęcić odrobinę czasu na dojazd, który samochodem zajmie ok. 20 minut. Niezwykła podróż w czasie i odwzorowanie prawdziwej osady słowiańskiej, która znajdowała się tutaj 1000 lat temu. Na teranie osady znajdziemy kilkadziesiąt fascynujących obiektów: 27 chat, 2 bramy z wałami obronnymi oraz odwzorowanie nadbrzeża handlowo-portowego, wszystko takie jakie było tutaj w epoce wczesnośredniowiecznej, w czasach pierwszych Słowian i Wikingów. W sezonie obywają się tutaj liczne pokazy, warsztaty i inscenizacje dla zwiedzających. 

Amber Baltic Golf Club 

Zdaniem wielu gości, Amber Baltic Golf Club to możliwie najpiękniejsze pole golfowe w Polsce. Zlokalizowane jest 12 kilometrów od centrum Międzyzdrojów. Zróżnicowany rzeźba terenu, zapewnia jednocześnie ciekawą sportową rozrywkę, jak i „krajobrazowe doznania”. Doskonałe warunki zarówno dla profesjonalistów, amatorów oraz do nauki gry w golfa. Odbywają się tutaj  amatorskie i zawodowe turnieje golfowe. 

Apartamenty wakacyjne na wynajem w Międzyzdrojach 

Międzyzdroje to miejsce, w którym każdy znajdzie odpowiednią rozrywkę dla siebie. Za wyborem tego miejsca, jako najlepszego kierunku wakacyjnego, przemawia również niezwykle różnorodna oferta noclegów i apartamentów na wynajem. Od wysokiego standardu po tanie apartamenty. Mieszkania na wynajem blisko brzegów morza oraz te zlokalizowane bliżej Wolińskiego Parku Narodowego. W ofercie noclegowej znajdują się apartamenty z wieloma udogodnieniami zarówno dla singli, grup przyjaciół, par, jak i rodzin z dziećmi. Wszystko dostosowane do wysokości budżetu oraz preferowanej lokalizacji. Zobacz jakie apatyty wakacyjne w swojej ofercie posiada visito.pl i znajdź ten, który najbardziej Ci odpowiada.  

Sprawdź: Apartamenty Międzyzdroje.